menu
reklama

Wady i zalety życia w Irlandii


Deszczowa wyspa, choć już coraz mniej, to jednak nadal kusi Polaków emigracją, czasową bądź na stałe.

reklama
reklama
reklama

Polacy, którzy choć raz odwiedzili Irlandię na dłużej, chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, tym co dziwi, tym co zaskakuje, tym czego im brakuje i tym co sprawia, że wciąż tam są. Jakie są wady i zalety życia w Irlandii?

Pogoda- dla jednych zaletą, dla innych wadą
Pogoda w Irlandii jest zupełnie inna niż u nas. Ciągle wieje i często pada deszcz. Za to nie ma upałów, bo maksymalna temperatura to nieco ponad 20 stopni. Nie ma też mroźnych zim, zatem aura jest nieco łagodniejsza niż w Polsce. Jednym to odpowiada, a inni nie potrafią się przyzwyczaić do ciągłego wiatru i częstego deszczu.

Zalety życia w Irlandii
Można by ich wymienić całe mnóstwo, ale jedną z najważniejszych dla emigrujących Polaków, jest praca. Polacy, którzy żyją na wyspie, chwalą sobie pracę w Irlandii, zarówno pod względem warunków jak i finansów. Irlandczycy mają zupełnie inne podejście do pracy niż my. Nikt z nikim nie rywalizuje, szef nie robi problemów, gdy chcesz wcześniej wyjść, ludzie są wyrozumiali, pomocni, pozytywnie nastawieni. Poza pracą ludzie również są uśmiechnięci, pozytywni, nie oceniają się po wyglądzie, ba nawet wyjście w piżamie czy szlafroku po bułki ich nie dziwi. A w pociągu czy autobusie nikogo nie dziwi, że kobieta się maluje czy ktoś obcina paznokcie. Irlandczycy zachowują się swobodnie.

Wady życia w Irlandii
Nigdzie nie jest kolorowo, więc i życie w Irlandii ma swoje wady i bywa zaskakujące. Zdziwić Cie mogą dwa krany nad umywalką czy drzwi otwierane do środka, nawet w małych toaletach. Polacy mieszkający w Irlandii narzekają głównie na komunikację miejską, nigdy nie wiadomo, kiedy przyjedzie autobus. Poza tym na służbę zdrowia oraz zakorkowane miasta. W Irlandii nie zjesz też dobrego chleba, chyba, że kupisz go w polskiej piekarni.

Irlandia, pomimo że określana jest zieloną wyspą, to zieleni w niej jak na lekarstwo, nawet w parkach mało jest drzew.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]