menu
reklama

Wady i zalety życia w Holandii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Holandia jest krajem szeroko zaludnionym przez obcokrajowców, którzy wyjeżdżają tam w poszukiwaniu pracy i dobrych zarobków. Na terenie Holandii aktualnie przebywa także wielu Polaków, niektórzy z nich pracują sezonowo, a inni osiedlili się tam na stałe.

reklama
reklama
reklama

Jakie są zalety, a jakie wady życia w Holandii?

ZALETY

Szerokie możliwości
W Holandii jest sporo miejsc pracy i jeżeli znasz język, masz sporą szansę na znalezienie dobrego zatrudnienia. Osoby bez języka również nie mają problemów ze znalezieniem pracy w Holandii. Coraz częściej nawet nie tylko jako pracownicy fizyczni, ale również w biurach agencji pracy, poszukiwaniu są pracownicy z Polski.

Ceny
Ceny produktów spożywczych, odzieży czy chemii gospodarczej są znacznie niższe w stosunku do zarobków niż w Polsce. Pozwala to sporo zaoszczędzić i umożliwia swobodne utrzymanie się w tym kraju.

Multikulturowość
W Holandii nie musimy bać się tego, że będziemy postrzegani jako inni. Jeżeli trafimy na dobrą okolicę, możemy liczyć na miłych sąsiadów, którzy zaakceptują wszystkie nasze dziwactwa.

Pomoc socjalna
Osoby pracujące w Holandii mogą liczyć na szeroką gamę atrakcyjnych świadczeń socjalnych.


WADY

Język
W Holandii warto znać język, jeżeli zależy nam na naprawdę dobrej pracy. Osoby bez języka nie powinny mieć problemów z zatrudnieniem i mogą liczyć na zarobki wyższe niż w Polsce, jednak, aby uzyskać awans, znajomość języka często jest priorytetem.

Pogoda
W Holandii trzeba liczyć się z częstymi zmianami pogody i to, niestety, zazwyczaj na gorsze. Deszcze i wiatry są tutaj częste, dlatego warto mieć pod ręką parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.


Holandia uważana jest za kraj przyjazny emigrantom i wielu Polaków ułożyło sobie tam godne życie. Zanim jednak wyjedziemy, warto wiedzieć, na co musimy się przygotować i jakie przeszkody możemy napotkać.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]