menu
reklama
reklama

Wady i zalety życia w Belgii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Belgia to kraj, do którego każdego roku wyjeżdża sporo Polaków. Zastanawiasz się, czy jest to właśnie miejsce dla Ciebie? Poznaj wady i zalety życia w Belgii.

reklama
reklama

Życie w Belgii – zalety

Przyjazny klimat
W Belgii raczej nie możemy narzekać na ludzi, którzy w większości są przyjaźni. Kraj ten zapewnia wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, sporo propozycji rozrywki oraz relaksu.

Spokój
Belgia uznawana jest za jeden ze spokojniejszych krajów. Ludzie są kulturalni, a obraz pijanych osób, robiących zamieszanie na ulicach jest tutaj rzadkością. Osoby, które cenią sobie spokój oraz wysoką kulturę, na pewno znajdą dla siebie miejsce w Belgii.

Dobre warunki pracy
Belgia jest przyjazna dla osób, które chcą pracować. W tym kraju podejście pracodawcy do pracownika jest zupełnie inne niż w wielu innych państwach europejskich. Można tu liczyć na dobry kontakt i szacunek, niezależnie od branży.

Dobre ceny
Może nie we wszystkich rejonach, ale w większości miejsc ceny w stosunku do zarobków są optymalne. Nie możemy więc narzekać na wielkie kwoty bochenków chleba czy butelki wody. Osoba pracująca spokojnie dożyje z pensji do końca miesiąca bez zaciskania pasa.

Wady życia w Belgii

Wysokie podatki
Podatki nie są aż tak wysokie, jak w krajach skandynawskich, jednak jest ich sporo i są dość pokaźne. Osoba, która myśli o rozpoczęciu pracy w tym kraju musi się z tym liczyć.

Kariera
Jeżeli już znajdziemy pracę w Belgii, nie musimy bać się, że z dnia na dzień ją stracimy. Praca w tym kraju jest raczej bezpieczna, tyle że … trudno o awans. Jeżeli myślisz o tym, aby piąć się w górę w swoim zawodzie, w Belgii może to być trudne.

Język
Dużą barierą w Belgii jest język. W kraju mówi się po niemiecku, angielsku i niderlandzku, a każdy obcokrajowiec, który poszukuje pracy w tym kraju, powinien znać przynajmniej dwa z nich, aby móc dobrze się porozumieć.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]