menu
reklama
reklama

Transport do Holandii - jakimi trasami jeżdżą przewoźnicy


Emigracja zarobkowa w naszym kraju ma się w dalszym ciągu bardzo dobrze. Pomimo spadku bezrobocia i zwiększających się zarobków, młodzi Polacy cały czas chętnie wyjeżdżają do pracy do krajów bardziej rozwiniętej, zachodniej Europy.

reklama
reklama

Wielu z nich zostaje już tam na stałe, osiedla się i zakłada rodziny. Dużą grupę stanowią jednak osoby, które wyjeżdżają do pracy na sezon, w trakcie wakacji. Zazwyczaj są to studenci, którzy podczas tych kilku miesięcy chcą zarobić na utrzymanie w pozostałym okresie czasu.

Kierunkiem, który króluje wśród tego typu osób, od lat, niezmiennie jest Holandia. Mało którego studenta stać na to, aby kupić bilet samolotowy na tą trasę, wobec czego najczęściej korzystają oni z usług firm przewozowych.

Młodzi ludzie, wyjeżdżający do pracy sezonowej, zazwyczaj nie znają regionu, w który się udają, i nie wiedzą jak się w nim poruszać. Wobec tego najwygodniejszą dla nich opcją jest skorzystanie z transportu " od drzwi do drzwi". Polega to na tym, że bus jadący do Holandii podjedzie po nas pod dom i zawiezie dokładnie pod wskazany adres. Oczywiście wiąże się to z nieco dłuższą podróżą, co bezpośrednio wynika z potrzeby podjechania w wiele miejsc, a następnie zawiezienia pod kilkanaście różnych adresów. Przewoźnicy starają się optymalizować trasy i dobierać skład podróżnych tak, aby miejsca docelowe były położone jak najbardziej " po trasie".

Jakie trasy?

Główne korytarze transportowe, wiozące pracowników sezonowych do Holandii, przebiegają przez autostradę A4 na południu, oraz A2 w centralnej części kraju. To na tych drogach codziennie można spotkać setki busów wypełnionych ludźmi jadącymi pracować za europejską walutę. Po kilku miesiącach odwożą one tych samych ludzi z wypchanymi portfelami i planami, na co wydadzą zarobioną gotówkę. Proceder ten powtarza się co roku.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]