menu
reklama

Transport do Belgii - jakimi trasami jeżdżą busy, wioząc ludzi do pracy?


Belgia należąca do Unii Europejskiej jest krajem posiadającym ponad 145 000 km dróg. Prawie 1700 km stanowią same autostrady, które są bezpłatne.

reklama
reklama
reklama

Jeśli planujesz wyjazd zarobkowy do Belgii, skorzystaj z przewozów busami. Jest to bardzo dobrze zorganizowany transport. Przewoźnicy dowożą pracowników do miast najczęściej wybieranych, jeśli chodzi o miejsca pracy. Sprawdź, jakimi trasami poruszają się busy jadące z Polski do Belgii.

Jaka trasa z Polski do Belgii?
Przewoźnicy oferują przewozy z każdego województwa Polski. Czas dojazdu busem do Belgii to około 14 godzin, a co najważniejsze w komfortowych warunkach w tym również dotyczącego stanu dróg.

Praca w Belgii oferowana jest w różnych miastach. Do najpopularniejszych należą Bruksela, Antwerpia, Hasselt oraz Liege.

Najkrótszą trasą jest międzynarodowa droga przez Niemcy, a następnie Holandię. Busy zazwyczaj pokonują trasę: Berlin-Hanower-Dortmund-Zagłębie Ruhry-Eindhoven-Hasselt-Antwerpia-Bruksela.
Inna południowa trasa to: Drezno-Erfurt-Giesen-Kolonia-Akwizgran-Liege.
Mieszkańcy Polski południowej mają jeszcze jeden możliwy wariant wyboru trasy do Belgii. Mogą skorzystać z busów pokonujących trasę: Praga-Norymberga-Mannheim-Luksemburg.

Praca w Belgii
Wiesz już, jaką trasą pojedziesz. Teraz kilka słów na temat samej pracy w Belgii. Zarobki oferowane w tym kraju są rzeczywiście zadowalające. Nawet jeśli zestawimy je z kosztami utrzymania, realia są zdecydowanie atrakcyjniejsze niż polskie. Minimalna pensja w Belgii wynosi 5660 zł. Na wielu stanowiskach pracownicy w tym również zagraniczni zarabiają zdecydowanie więcej i dlatego wyjazd do pracy w Belgii jest dziś popularnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]