menu
reklama

Środki transportu w Anglii


Koszty podróżowania po Anglii nie należą do najtańszych. Transport osobowy owszem jest świetnie zorganizowany, niemniej jednak ceny za przejazdy miejską komunikacją mogą przyprawić o zawrót głowy. Sprawdź możliwości i koszty środków transportu.

reklama
reklama
reklama

Wybierz dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Autobusy w Anglii
Autobusami można przemieszczać się w Anglii zarówno w samych miejscowościach, jak i korzystać z międzymiastowych połączeń. Lokalnie mamy do czynienia z tzw. kompaniami autobusowymi. Ceny biletów różnią się w zależności od przewoźnika. Podróż autobusem jest w Anglii tańsza od transportu kolejowego.

Podróż tramwajem
System tramwajowy w Anglii nie stanowi czołowego środka transportu. Tramwaje występują sporadycznie. Linie tramwajowe znajdziemy w nielicznych miastach. Są to między innymi: Newcastle, Manchester, Birmingham i Londyn.

Angielska kolej
Pociąg w Anglii stanowi najdroższy środek transportu publicznego. Warto wiedzieć, że jest to jednak sieć bardzo dobrze rozwinięta. Pociągi kursują na podmiejskich krótszych trasach oraz na trasach dalekich. Pociągiem do celu podróży dotrzemy znacznie szybciej niż autobusem. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w zakresie kosztów jest wybór Travelcard, karty uprawniającej także do korzystania z metra. Dzieci od 5 do 15 lat podróżują angielskimi kolejami z 50% zniżką. Dla osób często jeżdżących koleją korzystniejszy jest wybór specjalnej karty dla dorosłych Railcards.

Metro w Anglii
Anglicy bardzo często podróżują metrem. Ten system podziemnych kolei jest nie tylko najprostszy, ale też najszybszy, jeśli chodzi o przemieszczanie się w mieście. Cena biletów zależy od strefy i pory dnia, w jakiej podróżujemy. Funkcjonują bilety Peak (4:30 do 9:29) i Off-Peak (po godzinie 9:29 i w weekendy). Tańsze bilety kupimy z kartą Oyster dedykowaną mieszkańcom lub Visitor Oyster dla turystów. Zapewni nam ona możliwość przemieszczania się czerwonymi autobusami.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]