menu
reklama

Samochód w Holandii - potrzebny czy nie?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Wyjeżdżając do pracy sezonowej w Holandii, wielu Polaków traktuje tę wycieczkę nie tylko jako możliwość dobrego zarobku, ale również jako pewnego rodzaju wakacje.

reklama
reklama
reklama

Być może taki wyjazd nie kojarzy nam się z odpoczynkiem, jednak przebywając na terenie pięknej Holandii, każdy z nas chciałby w wolne dni zwiedzić ciekawą okolicę.

Czy jednak wyjeżdżając do Holandii busem, będziemy mieć możliwość swobodnych wycieczek? Czy aby dojechać do większego sklepu, potrzebny będzie nam środek transportu? W tym artykule odpowiadamy na pytanie: czy podczas pracy sezonowej a Holandii konieczne jest wynajęcie samochodu?

Samochód w Holandii – gdzie nam się przyda?
Holandia jest krajem skupiającym obcokrajowców w okresie letnim, gdy wiele jest wolnych miejsc pracy przy zbiorach. Znajdując zatrudnienie, zapewniamy sobie zakwaterowanie, powinniśmy jednak również wziąć pod uwagę same dojazdy na miejsce pracy oraz do sklepu.

Jeżeli skorzystaliśmy z pomocy agencji pracy, najczęściej otrzymujemy zakwaterowanie jak najbliżej miejsca, w którym będziemy pracować. W przypadku, gdy takich kwater w pobliżu nie ma, pracodawcy często sami organizują dojazdy na miejsce pracy. Jeżeli jednak znajdziemy sobie mieszkanie w centrum miasta lub w znacznym oddaleniu od zakładu, najlepszą i najswobodniejszą opcją, będzie wynajem samochodu.

Samochodem nie tylko dojedziemy na miejsce, bez konieczności ściskania się w autobusie i obawie o spóźnienia. Wynajmując pojazd, zaoszczędzimy czas, podjeżdżając bezpośrednio na miejsce. Co więcej, zapewnia on nam również możliwość swobodnego przemieszczania się po kraju, dzięki czemu możemy zwiedzić najciekawsze miejsca w Holandii.
Wynajęty pojazd przydaje się również podczas robienia zakupów, zwłaszcza jeżeli wybieramy się do marketu raz w tygodniu. Duże torby możemy swobodnie wsadzić do bagażnika i cieszyć się wygodną jazdą, zamiast zmagać z ciężarami, dojeżdżając na miejsce busem.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]