menu
reklama
reklama

Rowerem przez Belgię, czyli pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Belgowie uwielbiają jeździć na rowerach. I jak tylko przekroczysz granicę tego kraju, spostrzeżesz, że rowerzystów jest znacznie więcej niż w Polsce.

reklama
reklama

Ale o dziwo wypadków zdecydowanie mniej! Wypożyczenie roweru nie jest drogie, a przyjemność korzystania z belgijskich ścieżek rowerowych i podziwiania widoków ogromna.

Wygoda zwiedzania na dwóch kołkach
Wypożyczając rower, nie jesteś ograniczony czasowy, możesz zwiedzać miasto tak długo, jak chcesz i korzystać z atrakcji, ile chcesz. Dodatkowo ułatwieniem jest fakt, że najwięcej wypożyczalni rowerów w Belgii jest przy dworcach kolejowych. Zatem nie każdy odcinek musisz pokonać na dwóch kółkach, od miasta do miasta możesz przemieszczać się pociągiem, a po mieście rowerem. Belgia ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę drogową, ale niestety korki też są, dlatego łatwiej i szybciej, bez nerwów i stania w korkach oddasz się zwiedzaniu i przyjemnościom na rowerze.

Niekończące się ścieżki rowerowe
Rowerzyści w Belgii są bardziej bezpieczni niż w Polsce, bo jeżdżą po ścieżkach rowerowych. Te w Belgi ciągną się wzdłuż rzek, przez góry i obok kanałów, nie musisz obawiać się, że w pewnym momencie ścieżka się skończy i wylądujesz na ruchliwej ulicy. W Belgii jest też inna kultura jazdy, kierowcy znacznie bardziej zwracają uwagę na rowerzystów, a jedni i drudzy starają się sobie nie wchodzić w drogę. Dzięki temu przemierzanie Belgii na rowerze i spędzanie czasu wolnego w taki sposób to wygoda i przyjemność.

Tematyczne wycieczki rowerowe
Niektóre wypożyczalnie rowerów organizują również tematyczne wycieczki rowerowe. Jeśli nie znasz okolicy, to jest to świetny sposób na jej poznanie i atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w Belgii, a dodatkowo poznanie nowych ludzi.

Rowerem zjeździsz Belgię wzdłuż i wszerz, pod warunkiem, że masz dobrą kondycję!

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]