menu
reklama

Praca we Włoszech bez języka


Słoneczna Italia przyciąga nie tylko turystów czy pielgrzymów. Coraz częściej Polacy decydują się na krótkoterminową emigrację do Włoch w ramach sezonowego zarobku.

reklama
reklama
reklama

Co najważniejsze, jest to kraj, który przywiązuje dużą wagę do przestrzegania praw zagranicznych pracowników, dlatego godny jest szczególnego zainteresowania. Przepisy prawa są priorytetem włoskich przedsiębiorców. Sprawdźmy jednak, jak wygląda kwestia pracy we Włoszech bez znajomości języka.

Praca we Włoszech – co gdy nie znam języka?

Nie ma powodów do obaw, że bez znajomości włoskiego języka jesteśmy skazani na niepowodzenie pod kątem znalezienia dobrze płatnej pracy. Włoscy pracodawcy zwykle uwzględniają w ofertach konieczność znajomości włoskiego, jednak ma to miejsce głównie w przypadku branży gastronomicznej, hotelarskiej czy turystycznej. Oczywiście, że lepiej znać choćby podstawy włoskiego. W tym kraju na szczęście można też posługiwać się językiem angielskim. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że we Włoszech brakuje specjalistów, którym włoscy pracodawcy zapewniają kursy języka.

Jakie poszukiwane zawody we Włoszech?

Sektor budowlany oraz opieki nad osobami starszymi, dziećmi, jak i pomoc domowa to nadal szczególnie poszukiwane zawody we Włoszech. W sezonie pojawia się zwykle szeroki wybór ofert pracy przy zbiorach owoców. Gastronomia i branża hotelarska są kolejnymi branżami, w których Włosi szukają zagranicznych pracowników. W Italii bez problemu znajdą pracę wykwalifikowani pracownicy jak na przykład spawacze, kierowcy, pracownicy budowlani, architekci czy informatycy.

Ze znalezieniem pracy we Włoszech nie mają problemu pielęgniarki, ale też w okresie zimy pracownicy ośrodków narciarskich oraz pensjonatów. Włosi coraz częściej szukają także akwizytorów.

Warto pamiętać, że zgodnie z nowymi przepisami pobytowymi obywatele państw członkowskich UE mogą zamieszkiwać i pracować we Włoszech przez okres trzech miesięcy bez dokonywania formalności.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]