menu
reklama

Praca w Niemczech w przemyśle - podstawowe informacje


Polska gospodarka rozwija się w tempie ponad 3 procent rocznie. Rosną pensje, a bezrobocie stało się zjawiskiem marginalnym.

reklama
reklama
reklama

Pracodawcy narzekają na brak chętnych rąk do pracy niemalże w każdej dziedzinie. Z tego powodu masowo sięgają oni po pracowników przybyłych z terytorium Ukrainy. Szacuje się, że w Polsce pracuje już około 1,5 miliona Ukraińców, a ich liczba stale rośnie. Zajmują oni miejsce Polaków, którzy zdecydowali się na emigrację zarobkową i pracują poza granicami naszego kraju. Największą ich ilość można spotkać w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Polacy w Niemczech
Niemcy cieszą się popularnością wśród pracowników z Polski ze względu na bliskość położenia oraz możliwość dużych zarobków. Niemiecka gospodarka należy do najprężniejszych na świecie, co odzwierciedla się w ciągłym braku odpowiedniej liczby fachowców. Polacy znajdują tam zatrudnienie głównie w branży budowlanej, rolnictwie oraz przemyśle. Pracownicy fizyczni z Polski są cenieni ze względu na swoją pracowitość oraz dokładne wykonywanie obowiązków. Praca w przemyśle w Niemczech zazwyczaj wiąże się z pracą na dwie lub trzy zmiany. Wielkie niemieckie firmy produkcyjne zatrudniają tysiące pracowników i wypuszczają na świat codziennie olbrzymią ilość swoich wytworów, które potem trafiają na rynki całego świata.

Polacy pracujący w przemyśle na terenie Niemiec mogą liczyć na co najmniej trzykrotnie większe zarobki niż ich odpowiednich na terenie naszego kraju. Ta perspektywa przyciąga zarówno osoby chcące dorobić się określonej ilości gotówki i powrócić do Polski, jak i tych chcących osiąść w Niemczech na stałe. Osoby pracujący w Niemczech i odprowadzający składki mogą liczyć na szeroki wachlarz świadczeń socjalnych jak na przykład na wysokie zasiłki rodzinne oraz dodatki na dziecko. Ta perspektywa sprawia, że wielu zostaje tam na stałe.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]