menu
reklama

Praca w Holandii bez języka


Znajomość języka obcego jest bardzo przydatna we współczesnym świecie. Coraz częściej wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje, podróżujemy służbowo czy też jedziemy do pracy sezonowej.

reklama
reklama
reklama

Holandia jest jednym z krajów, który często wybierany jest jako kierunek emigracji zarobkowej. Kuszą nie tylko dobre zarobki, ale też zupełnie inne życie niż w u nas.

W jakich branżach praca bez języka?

W Holandii znajdziesz pracę bez języka w różnych branżach, na stanowiskach, które nie wymagają kontaktu z klientami, a praca polega na wykonywaniu prostych czynności. Pracę znajdziesz w sklepie, na magazynie, na produkcji, w gospodarstwach rolnych, ogrodnictwie, a także na budowie czy jako osoba do sprzątania. Ofert pracy w Holandii bez języka jest wiele, dlatego nie ma większego problemu, by znaleźć odpowiednią dla siebie pracę sezonową bądź na dłuższy okres.

Język niderlandzki - czy warto się go uczyć?

Nie jest to jeden z popularniejszych języków na świecie, dlatego niekoniecznie opłaca się inwestować w naukę niderlandzkiego. Chyba że w planach masz wyjazd na stałe do Holandii, wówczas bez dwóch zdań nie tylko warto, ale trzeba rozejrzeć się za kursem. Natomiast, jeśli pracę za granicą traktujesz jako dodatkowe źródło dochodu i co wakacje wyjeżdżasz do różnych krajów, wówczas najlepiej zapisać się na kurs angielskiego, niemieckiego bądź hiszpańskiego.

Szybki kurs niderlandzkiego

Przed wyjazdem do pracy w Holandii poleca się zaznajomić nieco z ich językiem i nauczyć się kilku podstawowych słówek, zwrotów. Dzięki temu na miejscu poczujesz się pewniej. A nie jest to trudne, wystarczy poświęcić trochę czasu. W internecie jest przynajmniej kilka stron, na których znajdziesz podstawowe słówka i wyrażenia w języku niderlandzkim. A dla ambitnych w ofercie szkół językowych są kursy języka niderlandzkiego, również online.

Znalezienie pracy w Holandii bez języka nie jest problemem, ale nieznajomość języka znacznie wpływa na odnalezienie się w nowych warunkach.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]