menu
reklama

Praca w Belgii bez języka- jakie zawody?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Start za granicą jest trudniejszy dla osób, które nie znają języka obcego. Co nie oznacza, że sobie nie poradzą. Są zawody i branże, w których znajomość języka nie jest wymagana, a ofert pracy w Belgii bez języka jest dużo.

reklama
reklama
reklama

Aczkolwiek jeśli wiążemy przyszłość z pracą w Belgii, Niemczech czy innym kraju, to już w Polsce warto przejrzeć ofertę kursów językowych za granicą.

Mały kraj, trzy języki

Wyjeżdżając do Belgii, sprawa z językiem nie jest tak oczywista jak w przypadku Niemiec czy Anglii. Belgia ma trzy języki urzędowe: holenderski, francuski oraz niemiecki. Ten ostatni obejmuje mały obszar. A praca w Belgii w okolicach Brukseli bądź w samym sercu miasta często wiąże się z koniecznością znajomości jeszcze języka angielskiego. Agencje pośrednictwa pracy, które oferują pracę w Belgii bez języka często wymagają choćby znajomości podstaw któregoś z wymienionych języków bądź chęci do podjęcia nauki na miejscu. Belgowie również dbają o integrację z emigrantami. Inburgering- to instytucja, w której dowiemy się gdzie organizowane są kursy językowe oraz można dołączyć do zajęć integracyjnych, poznając bliżej życie w tym kraju.

Gdzie dostaniemy pracę w Belgii bez języka

Jeśli interesuje Cię praca w Belgii bez języka bądź znasz tylko podstawy, szukaj w sadownictwie, rolnictwie, branży budowlanej, na produkcji przemysłowej. Mężczyźni bez znajomości języka w Belgii mogą pracować na budowie, przy pracach wykończeniowych, remontach, mogą składać meble, naprawiać samochody, pracować na linii produkcyjnej, magazynie. Kobiety znajdą zatrudnienie w firmach sprzątających, również na produkcji, w branży spożywczej czy usługowej, na kuchni, w restauracjach, hotelach.

Podejmując pierwszą pracę w Belgii bez języka, warto równocześnie zapisać się na kurs. Idą za tym większe zarobki i lepsza praca.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]