menu
reklama
reklama

Praca w Austrii na budowie – podstawowe informacje


Austria do niedawna była kojarzona tylko i wyłącznie z zimowymi wypadami na narty, jednak ostatnio jest coraz częstszym kierunkiem Polaków szukających pracy za granicą. W Austrii jest dostępnych całkiem sporo ciekawych ofert.

reklama
reklama

Warto jednak wybierając się do tego kraju, posiadać przynajmniej podstawy języka niemieckiego. 

Austria jest stosunkowo małym krajem, nie ma więc tutaj aż tyle ofert pracy jak w innych większych krajach. Jednakże, bez problemu w Austrii znajdą pracę wszelcy specjaliści w danych branżach. Szczególnie pożądani są pracownicy z doświadczeniem oraz konkretnymi umiejętnościami.

Praca w Austrii na budowie to przede wszystkim oferty dla elektryków, spawaczy, monterów, stolarzy, ślusarzy. Posiadanie odpowiednich umiejętności nie gwarantuje Ci od razu znalezienie pracy. Pracodawcy patrzą na znajomość języka niemieckiego lub choćby angielskiego, często także dane umiejętności muszą być potwierdzone konkretnymi certyfikatami, aby sprostać normom prawnym.

Polscy budowlańcy w Austrii to ceniona grupa pracowników. Praca w tej branży dla Polaków znajdzie się bez trudu, ponieważ nasi rodacy są postrzegani jako bardzo solidni oraz pracowici. Czasem dostępne są oferty bez znajomości języka, Najczęściej jednak język niemiecki, choćby w stopniu komunikatywnym, to przymus. 

Aby otrzymać oraz utrzymać pracę w Austrii na budowie niezbędna będzie umiejętność pracy w zespole, a także odporność na ciężkie warunki atmosferyczne. Budowlaniec powinien być odporny na stres. Jeśli spełniasz wszystkie te warunki i posiadasz odpowiednie kwalifikacje oraz certyfikaty możesz liczyć na stawki w granicach 12 do 18 € na godzinę. Dodatkowo pracodawca najczęściej zapewnia także darmowe zakwaterowanie czy premie uznaniowe zależne od wyników.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]