menu
reklama
reklama

Praca w Austrii dla par


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Austria jest wciąż dość niszowym kierunkiem jeśli chodzi o emigrację zarobkową. Mieszka tam nadal stosunkowo mało Polaków, jednak większość z nich osiedla się w stolicy Austrii, czyli w Wiedniu.

reklama
reklama

Jeśli Ty oraz twój partner szukacie pracy w tym kraju, z pewnością rozglądacie się za ogłoszeniami oferującymi pracę dla par. To bardzo wygodne rozwiązanie gwarantujące zatrudnienie dla obydwu partnerów w jednym zakładzie pracy. Jako parze pozwoli wam to zbliżyć się do siebie oraz wspólnie dzielić losy trudów dnia codziennego. Dodatkowo unikniecie sytuacji, kiedy to każde z was dostanie pracę w innym regionie miasta czy nawet kraju. 

Praca w Austrii dla par jest najbardziej dostępna w sektorze usług oraz produkcji. Najczęściej takie rozwiązania stosują fabryki lub hotele. W hotelu para znajduje zazwyczaj zatrudnienie jako pomoc kuchenna lub ekipa sprzątająca. Fabryka oferuje z kolei pracę przy taśmie lub bezpośrednio przy składaniu konkretnych elementów. 

Pamiętajmy, że Austria oferuje bardzo wysoki standard życia, a średnie zarobki osiągają ponad 3000 €. Na terenie Austrii nie obowiązuje płaca minimalna, jednak związki zawodowe dbają o to, aby pracownicy otrzymywali należyte wynagrodzenie na zadowalającym poziomie. Znajdując pracę warto więc trafić w miejsce, gdzie prężnie działa stowarzyszenie pracowników dbające o odpowiedni standard pracy i zarobków.

Jako para nie bądźcie zbyt pozytywnie nastawieni, ponieważ tak samo jak wysokie są zarobki w tym kraju, tak samo wysokie są koszty utrzymania, które wahają się w granicy 900 € na miesiąc. Zarobić można wiele, ale pod warunkiem, że się regularnie oszczędza. Praca w Austrii to jednak rozwiązanie, które pozwoli Wam skutecznie zwiększyć poziom życia i zaoszczędzić sporo pieniędzy bez konieczności bardzo długiej podróży. Państwo to jest stosunkowo blisko, zwłaszcza dla mieszkańców południowej części kraju.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]