menu
reklama
reklama

Praca w Austrii bez znajomości języka


Austria jest stosunkowo niewielkim krajem, który większości społeczności kojarzy się z wyjazdem w Alpy na narty. Jednak należy pamiętać, że jest to ogromny rynek pracy rozwijający się z roku na rok, który obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród najprężniej rozwijających się gospodarek Unii Europejskiej.

reklama
reklama

W Austrii, tak samo jak w każdym innym wysoko rozwiniętym kraju Unii Europejskiej, niezwykle istotne są kwalifikacje. Specjaliści oraz inżynierowie znajdą tutaj pracę bez problemu. Co jednak z resztą społeczeństwa która niekoniecznie może poszczycić się znakomitym wykształceniem oraz znajomością języka?

Bezrobocie jest wyjątkowo niskie i wynosi zaledwie 5,4%. Kraj ten ma do zaoferowania zatrudnienie w przemyśle oraz w rolnictwie. Natomiast Polacy najczęściej zatrudniani są w sektorze usług. Warto pamiętać o fakcie, że znajomość języka niemieckiego jest niezwykle istotna. Jest ogromnym atutem dla każdego Polaka poszukującego pracy na rynku austriackim. 

Dekarz, stolarz, spawacz, brukarz czy malarz znający język niemiecki znajdą pracę o wiele szybciej niż Polacy bez znajomości tego języka. Nie należy się jednak załamywać gdyż praca bez języka dostępna jest dla każdego pragnącego znaleźć zatrudnienie w dziedzinie przemysłu, np. na produkcji oraz przy każdych podstawowych pracach, jak sprzątanie. Jest to znakomite rozwiązanie dla każdego, kto pragnie odmienić swoje życie oraz zacząć karierę na nowo i jednocześnie osiągnąć wysokie zarobki.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]