menu
reklama

Praca sezonowa – zarobki w Norwegii w rolnictwie


Wielokrotnie wyższe zarobki w Norwegii skłaniają Polaków do wyjazdu w tym przede wszystkim do pracy sezonowej. Jest to kraj, w którym można wykonywać nawet proste prace za zdecydowanie wyższe stawki niż w Polsce.

reklama
reklama
reklama

Przyzwoity zarobek w Norwegii sprzyja poszukiwaniu dorywczej pracy w sezonie. Polacy chętnie wybierają się do Skandynawii do pracy w rolnictwie. Sprawdź, ile możesz zarobić w Norwegii i jak szukać pracy.

Norweskie zarobki w sezonie w rolnictwie
Norweskie prawo nie zapewnia pracownikom otrzymywania minimalnego wynagrodzenia. Niemniej jednak w niektórych branżach funkcjonuje minimalna pensja, jak ma to miejsce w przypadku pracy w rolnictwie. Fakt ten wynika z upowszechnienia umów zbiorowych. Dotyczą one przede wszystkim: rolnictwa, ogrodnictwa oraz przemysłu stoczniowego i budowlanego.
1. Praca sezonowa w rolnictwie dla pracowników poniżej 18 roku życia – 9300 NOK (około 4300 zł miesięcznie).
2. Praca sezonowa w rolnictwie dla pracowników powyżej 18 roku życia (okres zatrudnienia do 12 tygodni) – 11300 NOK (około 5200 zł miesięcznie).
3. Praca sezonowa w rolnictwie dla pracowników powyżej 18 roku życia (okres zatrudnienia 12-24 tygodni) – 11700 NOK (około 5400 zł miesięcznie).

Wyższe pensje otrzymują osoby zatrudnione przez więcej niż 6 miesięcy oraz pracownicy zatrudnieni na stałe. Ci ostatni otrzymują także dodatek dla pracowników wykwalifikowanych.

Praca sezonowa w Norwegii – jak ją znaleźć?
Aby znaleźć zatrudnienie w Norwegii, można posłużyć się kilkoma sposobami. Nie bez znaczenia w grę wchodzą tu również powszechnie znane znajomości, czyli rodzina, przyjaciele lub znajomi mieszkający i pracujący w Norwegii. Z pomocą przychodzą wszelkie portale internetowe z ogłoszeniami o pracy czy lokalne gazety. Niektórzy śmiałkowie decydują się „rzucić na głęboką wodę”. Wyjechać do Norwegii w sezonie i na miejscu szukać pracy.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]