menu
reklama

Praca sezonowa - zarobki w Austrii w przemyśle


Struktura gospodarki Austrii to głównie małe oraz średnie przedsiębiorstwa. W kraju widoczne jest bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców w tym także zagranicznych.

reklama
reklama
reklama

Austriaccy pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników obcokrajowców również w ramach prac sezonowych.

Jakie gałęzie przemysłu w Austrii?
Do najważniejszych gałęzi przemysłu w Austrii należą:
• przemysł spożywczy i produkcja używek,
• przemysł maszynowy i stalowy,
• przemysł chemiczny i motoryzacyjny,
• przemysł elektromaszynowy i elektroniczny,
• przemysł drzewny i papierniczy.

Praca w przemyśle w Austrii – zachęcające zarobki
Austria należy do krajów, gdzie Polacy chętnie wyjeżdżają w poszukiwaniu stałego zatrudnienia lub dodatkowego zarobku, jak ma to miejsce w ramach pracy sezonowej. Warunki płacowe w tym kraju są rzeczywiście zadowalające. Austria jest państwem unijnym, w którym zarabia się najwięcej. Średnia pensja miesięczna wynosi tutaj około 12 tysięcy złotych. W przemyśle wykwalifikowani pracownicy otrzymują od 2 tysięcy do nawet 20 tysięcy euro miesięcznie. Wysokość zarobków zależna jest od konkretnej gałęzi przemysłu, wykonywanego zawodu, jak również doświadczenia czy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego.

Praca sezonowa w przemyśle w Austrii – jaka umowa?
Pracownik sezonowy w Austrii może zawrzeć pisemną umowę o pracę na podstawie regulacji zawartych w Ustawie o umowach o pracę. Pracodawcy mogą wystawiać pracownikowi uproszczoną formę takiej umowy, która jest dopuszczalna przez prawo. Uproszczona forma zwana jest Kartą Pracy. Zawiera ona zakres obowiązków pracownika, czas pracy i wynagrodzenie. Karta Pracy jest wystawiana dla stosunku pracy dłuższego niż 1 miesiąc. W przypadku krótszych umów dopuszczalne są ustne uzgodnienia pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]