menu
reklama

Najlepsze regiony turystyczne w Niemczech


Niemcy mają turystom wiele do zaoferowania, a każdy z regionów posiada coś, co zasługuje na uwagę. Kilka lat temu Niemiecka Centrala Turystyki przeprowadziła ankietę wśród zagranicznych turystów, z prośbą o wybór najlepszych atrakcji w Niemczech.

reklama
reklama
reklama

Z niej wynika, że największe atrakcje, a tym samym najlepsze regiony turystyczne w Niemczech: to Bawaria, Berlin i Badenia-Wirtembergia.

Berlin- przynajmniej kilkudniowa wycieczka
Berlin żyje i w dzień, i w nocy, w nim znajdziesz największe atrakcje turystyczne Niemiec, odwiedzane przez turystów z całego świata. Jedną z nich jest Wyspa Muzeów, znajdująca się w ścisłym centrum Berlina na rzece Szprewie. Zwiedzenie całego kompleksu zajmuje cały dzień. Kolejnym punktem na turystycznej mapie powinna być Brama Brandenburska. Koniecznie musisz stanąć też przed Murem Berlińskim i na Alexanderplatz. Warto też zobaczyć wieżę telewizyjną zbudowaną za czasów NRD.

Największa atrakcja Niemiec to zamek Neuschwanstein
Zamek był najczęściej wskazywany przez zagranicznych turystów. Z resztą całą Bawarię można wpisać w najlepsze regiony turystyczne w Niemczech. Tam nie można się nudzić, jest co zwiedzać, jest co jeść, jest co pić i można być też bardzo blisko natury.

Urokliwy Heidelberg
To miasto z wielowiekową tradycją, które jako jedno z niewielu nie zostało zniszczone w trakcie II wojny światowej. Położone jest na terenie Badenii-Wirtembergii i jej nie można pominąć wymieniając najlepsze regiony turystyczne w Niemczech. Przez nią przepływa Ren, na południu Alpy, na jej terenie jest Jezioro Bodeńskie, a przy tym wiele zabytków do zobaczenia. Poza tym liczne uzdrowiska, gdyż występują tam źródła ciepłych wód mineralnych.

Najlepsze regiony turystyczne w Niemczech przyciągają miliony turystów z całego świata. Dlatego, jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca na urlop i ten kraj warto wziąć pod uwagę.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]