menu
reklama

Najlepsze potrawy w Anglii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Polak na Wyspach może się nieco zdziwić, odwiedzając sklep spożywczy bądź zamawiając śniadanie w restauracji. Kuchnia angielska nie należy do lekkostrawnych, a daniem z jednego talerza spokojnie najadłaby się para.

reklama
reklama
reklama

Co znajdziemy najczęściej na brytyjskim stole? Jakie są najlepsze potrawy w Anglii?

Sute śniadanie
Rodzice chyba każdemu dziecku wpajają, że śniadanie to podstawa, energia na cały dzień, dlatego nie można o nim zapominać. I powinno być wartościowe. Zamawiając śniadanie w brytyjskiej restauracji, może Cię jednak przerosnąć. Wachlarz smaków i produktów, które niekoniecznie do siebie pasują, zaskakuje praktycznie każdego, kto nigdy nie próbował kuchni brytyjskiej. A na talerzu znajdziesz: boczek smażony, kaszankę, jajka sadzone, fasolkę z puszki, pieczarki, plastry pomidora, a czasem i gotowany groszek. I to się nazywa naprawdę energetyczne śniadanie. Warto spróbować, bo smakuje całkiem nieźle.

Pieczeń z warzywami i sosem
Tradycyjny obiad, czyli roast dinner, pojawia się na stołach głównie w święta i niedziele. Zamawiając go w restauracji, na talerzu dostaniesz: pieczeń (z wołowiny, wieprzowiny, baraniny, jagnięciny bądź kurczaka), pieczone ziemniaki i warzywa (może być brukiew, rzepa, brokuły, marchew, pietruszka i groszek). Do tego jako dodatek podawany bywa także pudding. A całości dopełnia sos pieczeniowy.

Czego koniecznie musisz spróbować?
Wśród wielości smaków na Wyspach z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Najlepsze potrawy w Anglii to często poste i szybkie w przygotowaniu dania. Przykładem hot pot, czyli zapiekanka z mięsa, warzyw, ziemniaków oraz cebuli. Inną propozycją kiełbaski zapieczone w cieście naleśnikowym z ziołami. Szczególnie lubią je maluchy.
W Anglii posmakujesz dobrze znanych nam frytek, ale w innej odsłonie, najczęściej skropionych octem.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]