menu
reklama
reklama

Najlepsze parki rozrywki w Niemczech


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Przyjeżdżając do Niemiec, nie sposób nie odwiedzić polecanych miejsc rozrywki. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają kilka atrakcyjnych parków rodzinnych, gdzie w sposób rewelacyjny można spędzić wolny czas.

reklama
reklama

Oto TOP 3, gdzie koniecznie należy się udać.

Europa Park – największy park rozrywki w Niemczech
W tym parku rozrywki, który jest także trzecim największym parkiem w Europie, atrakcje sprawiają frajdę nawet dorosłym. To zupełnie nowoczesne miejsce do odwiedzenia w weekend. 95-hektarowy park w miejscowości Rust podzielony jest na strefy tematyczne związane z państwami i regionami europejskimi. Wrażenie robią: 13 rollercoasterów w tym największy w Europie Silver Star, 9 wodnych przejażdżek, Królestwo Minimków, Kraina Przygody, Zaczarowany Las Braci Grimm, mnóstwo pokazów oraz wiele innych atrakcji. Europa Park jest jednocześnie ośrodkiem rekreacyjno-wypoczynkowym. Dla odwiedzających przygotowano: 4 hotele, gościnny domek, kemping oraz wioskę tipi.

Phantasialand - Brühl w landzie Nadrenia Północna-Westfalia
Phantasialand to drugi ze względu na liczbę odwiedzających park rozrywki w Niemczech. 7 krain tematycznych, na które podzielony jest park, zapewnia mnóstwo atrakcji, a jednocześnie adrenaliny nie tylko najmłodszym i młodzieży, ale też dorosłym. Fabryka czekolady, pełna tajemnic kraina Mystery, miasto z kamienia i drewna, a w sezonie zimowym wioska Wintertraum to tylko niewielka część rozrywki przygotowanej dla odwiedzających.

Legoland Deutschland – obowiązkowy park rozrywki z klocków LEGO
Miasteczko Legoland w Niemczech to obowiązkowy park rozrywki, który należy odwiedzić z dziećmi. Legoland w Günzburg zbudowany z 55 milionów klocków LEGO to wiele rewelacyjnych atrakcji zlokalizowanych w konkretnych krainach tematycznych: Lego X-treme, LEGO City, Miniland, Little Asia, Adventure Land, Pirate Land, Knight’s Kingdom, Imagination, Kingdom of Pharaohs.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]