menu
reklama

Na co zwrócić uwagę wybierając pracę za granicą?


W dobie, gdzie rynki pracy w Europie są otwarte dla Polaków, najważniejsze to kwestia bezpiecznych wyborów. Czy szukać pracy na własną rękę? Jechać w ciemno? Zdecydowanie nie. Wybierając pracę za granicą, przede wszystkim należy kierować się bezpieczeństwem.

reklama
reklama
reklama

Decydując się na legalnie działającą agencję pośrednictwa pracy, mamy bowiem zapewnione: dojazd, pobyt, a nawet ubezpieczenie. Indywidualny wyjazd nie stanowi ryzyka wyłącznie wtedy, gdy mamy 100% pewność, gdzie się wybieramy, z jakimi warunkami pracy oraz zarobkiem będziemy mieli do czynienia. Sprawdź, co jeszcze jest ważne w tytułowej kwestii.

Bezpieczna praca za granicą oferowana przez agencję
To rzeczywiście najlepszy w pełni bezpieczny wybór, gdzie jako nowi pracownicy nie musimy się o nic martwić, wyjeżdżając do innego kraju. Dlaczego omijamy tę drogę? Głównie z powodu zarobków, które są w tym wypadku niższe od tych, na jakie możemy liczyć, postanawiając o wyjeździe indywidualnym na przykład z czyjegoś polecenia. W takiej sytuacji należy jednak pamiętać o wielu istotnych sprawach.

Praca za granicą – jakie sprawy są ważne?
1. Podpisuj umowy wyłącznie te, jakie są dla Ciebie zrozumiałe.
2. Znajdź miejsce zamieszkania, zanim wyjedziesz za granicę.
3. Rozważaj wyłącznie wybór spośród legalnie działających firm.
4. Znajdź i zapisz numery polskich ambasad oraz konsulatów.
5. Ubezpiecz się.
6. Dokładnie poznaj kraj, do którego wyjeżdżasz.

Państwa europejskie z otwartym rynkiem pracy dla Polaków
Wyboru miejsca pracy za granicą możesz dokonać pomiędzy następującymi państwami: Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Wielka Brytania, Węgry.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]