menu
reklama
reklama

Madagaskar i inne atrakcje w Zurychu


Szwajcaria oferuje turystom wiele możliwości spędzania czasu wolnego. A w Zurychu, który określany jest mianem finansowej stolicy Szwajcarii, każdy znajdzie coś przyjemnego dla siebie, bez względu na to, czy lubi aktywnie spędzać wolny czas, czy raczej posiedzieć i podziwiać piękne widoki.

reklama
reklama

Ogród zoologiczny
Odwiedzenie ogrodu zoologicznego, znajdującego się w dzielnicy Fluntern, to przygoda dla małych i dużych. I kto wie, czy dla tych starszych nie większa. W zoo nie tylko znajduje się pawilon odzwierciedlający klimat Madagaskaru, ale wiele innych atrakcji. Mieści się tam m. in. mini zoo dla dzieci ze zwierzętami gospodarskimi, są akwaria i terraria ze zwierzętami takimi jak krokodyle czy pingwiny królewskie, a także tereny z tygrysami, wilkami i pandami. A w samym pawilonie, który ma do złudzenia przypominać Madagaskar, żyje kilkanaście gatunków zwierząt, takich jak lemury, żółwie, nietoperze. Te pierwsze do niedawna w ogóle nie gościły w europejskich zoo. Wycieczka do tego miejsca jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w Szwajcarii, ale sporo można się też dowiedzieć, a dzięki tropikalnym deszczom i poczuć.

Taras z widokiem na całe miasto
Jest to atrakcja i pomysł na to jak zagospodarować czas wolny w Szwajcarii bez większych wydatków. Przed budynkami dwóch uniwersytetów w Zurychu są tarasy widokowe, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto.

Wycieczka górskim szlakiem
To propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas wolny i przy okazji zwiedzania miasta, chcą też wspiąć się na szczyt. Nie jest on wysoki i śmiało można na Uetliberg maszerować całą rodziną. Z powrotem zawsze można zjechać kolejką.

Darmowe muzea
W Zurychu jest wiele muzeów, które zwiedzisz za darmo. Dla miłośników piłki nożnej Muzeum FC Zurych. Dla zainteresowanych tym, jak powstała ziemia, Focus Terra, a dla lubiących pieniądze, Muzeum Pieniądza.

W Zurychu masz możliwość wypożyczenia roweru bez żadnych kosztów, co również jest dobrym pomysłem na tanie i rodzinne spędzenie czasu wolnego w Szwajcarii.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]