menu
reklama

Kursy wymagane w przemyśle w Austrii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Praca w przemyśle w Austrii to dobrze płatne etaty. Średnio da się tu zarobić około 12 tysięcy złotych miesięcznie.

reklama
reklama
reklama

Nic dziwnego, że Polacy mający problem ze znalezieniem pracy w kraju, szukają alternatywy w austriackim sektorze przemysłowym. Im większe doświadczenie, bogata praktyka zawodowa, umiejętności oraz możliwość ich udokumentowania, tym szybciej można rozpocząć pracę. Sprawdź, jakie kursy są wymagane w przemyśle w Austrii.

System zarządzania bezpieczeństwem SCC
SCC jest systemem zarządzania bezpieczeństwem pracy na terenie Austrii. Uzyskanie certyfikatu SCC stanowi dowód na to, że pracownik poznał zasady systemu i ma uprawnienie do podjęcia pracy w branży przemysłowej, ale też budowlanej, transportowej czy elektrycznej. Czas trwania szkolenia to 24 godziny lekcyjne, 2 dni. Po zakończeniu kursu przeprowadzany jest egzamin. Certyfikat ważny jest przez 10 lat.

Szkolenie pracowników dotyczy:
1. Prawa pracy.
2. Pracy w pomieszczeniach zamkniętych.
3. Maszyn podnoszących i przenoszących.
4. Pracy na wysokościach.
5. Pracy pod napięciem.
6. Narzędzi podręcznych i maszyn.
7. Niebezpiecznych substancji.
8. Oznakowania.
9. Niebezpieczeństwa wybuchu pożaru.
10. Środków ochrony indywidualnej.

VCA – kurs dla pracowników w przemyśle ciężkim w Austrii
VCA podobnie jak certyfikat SCC jest wydawany w formie dyplomu. Wymagany jest przez pracodawców w Austrii, ale też w innych krajach Unii Europejskiej. VCA jest nazwą systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy w przedsiębiorstwach, w branży przemysłowej, gdzie pracownicy narażeni są na ryzyko utraty zdrowia. VCA jest wszechstronnym programem, który wspiera bezpieczeństwo pracy. Pomaga firmom zarządzać ochroną zdrowia i środowiska. Pracownikom natomiast wykonywać pracę w bezpieczny sposób.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]