menu
reklama

Kursy wymagane w Holandii w transporcie


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Planując wyjazd do Holandii do pracy w transporcie, opłaca się stosunkowo wcześnie zadbać o swoje umiejętności, idąc na dodatkowe kursy i szkolenia.

reklama
reklama
reklama

Główne warunki stawiane przez pracodawców, to oczywiście prawo jazdy, często również konieczne na magazynach i w warsztatach samochodowych. Jeśli chodzi o kursy, to jest kilka przydatnych, które ułatwią znalezienie pracy w Holandii w transporcie. W co zainwestować?

Masz kategorię B? - Zrób C i C+E
W Holandii nie łatwo jest znaleźć pracę w transporcie mając tylko prawo jazdy kategorii B. Większość ofert skierowana jest do zawodowych kierowców, którzy mają kategorie C, C+E i D. Dodatkowo zadbaj o wpis w prawie jazdy z kodem 95. Nie jest to skomplikowane, a wymagane w większości ofert pracy w Holandii. W wielu ogłoszeniach wymagana jest karta kierowcy i tachograf. Niezbędne jest doświadczenie zawodowe, minimum dwa lata, a w przypadku kierowców autobusów nawet 5 lat.

Dodatkowe kursy dla kierowców
Kursy wymagane w Holandii w transporcie to przede wszystkim kurs na wózki widłowe. Szczególnie często jest on wymagany w pracy na magazynie, ale i kierowcom się przydaje. Wymagane bywa również doświadczenie z ETP, czyli z wózkiem elektrycznym. Certyfikaty potwierdzające tą umiejętność są mile widziane przez holenderskich pracodawców.

Co się może przydać kierowcy?
Oprócz wymienionych powyżej, pracodawcy stawiają też często inne wymagania dotyczące posiadanych uprawnień czy umiejętności. Wymagana bywa umiejętność podłączania i odłączania kontenerów, ukończony kurs na przewóz rzeczy oraz na przewóz towarów niebezpiecznych.

Niezbędna znajomość języka
Praca w transporcie w Holandii wymaga znajomości języka, angielskiego, niemieckiego bądź obydwu. Konieczna jest znajomość języka na poziomie swobodnej komunikacji. Potwierdzona ukończonymi kursami bądź też certyfikatami, działa na korzyść zainteresowanego pracą w Holandii w transporcie.

Im więcej masz do zaoferowania, tym lepszą pracę w transporcie w Holandii znajdziesz.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]