menu
reklama
reklama

Kursy wymagane w Belgii na budowie


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Belgia jest krajem chętnie wybieranym przez mieszkańców naszego kraju, jako kierunek emigracji zarobkowej. Polacy mogą liczyć w tym państwie na dużo wyższe płace oraz większą pomoc socjalną.

reklama
reklama

Na wyjazd do Belgii zdecydowała się spora liczba fachowców w różnych dziedzinach. Wśród nich pokaźną reprezentację stanowią pracownicy budowlani.

Aby podjąć pracę, muszą oni jednak ukończyć specjalne kursy. Poniżej prezentujemy jakie.

Kurs bezpieczeństwa VCA
Jest to kurs, bez ukończenia którego ciężko będzie znaleźć pracę na budowach w krajach Beneluksu. Jest to typowy kurs z zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, który kończy się egzaminem. Wynik pozytywny na egzaminie oznacza przyznanie certyfikatu bezpieczeństwa, który jest honorowany na większości placów budowy w Belgii i Holandii. Jest to podstawowy kurs, który należy odbyć, aby znaleźć legalną pracę na budowie w Belgii. Odpowiednia znajomość przepisów w tym zakresie pozwala uniknąć niepożądanych zdarzeń i wypadków podczas pracy. W świetle prawa inne kursy nie są wymagane.

Kursy specjalistyczne
Oprócz kursu z zakresu BHP, który umożliwi nam wejście na plac budowy, warto zadbać o poświadczenia posiadanych umiejętności. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju certyfikatach, zdobywanych podczas szkoleń na operatora wózka widłowego, spawacza, montera rusztowań czy operatora koparki. Dzięki posiadaniu odpowiedniego dyplomu, poświadczającego odbycie kursu w danej dziedzinie, znacznie zwiększają się nasze szanse na zdobycie lepszej i lepiej płatnej pracy. Odbycie tego rodzaju kursu jest swoistą inwestycją w siebie, która zazwyczaj zwraca się już po niedługim czasie.

Praca na belgijskich budowach skusiła wielu młodych Polaków, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę wysokość zarobków i warunki pracy. Przepisy w tym kraju nie są restrykcyjne, a znajomość przepisów BHP może się w życiu jedynie przydać.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]