menu
reklama

Jakie papiery po kupnie samochodu w Austrii?


Zakup auta w Austrii okazuje się bardzo opłacalną decyzją. W ten sposób możemy kupić naprawdę zadbany używany samochód. Austriacki rynek motoryzacyjny jest wyjątkowo atrakcyjny, ponieważ mamy w tym kraju do czynienia ze szczególnie restrykcyjnymi kontrolami serwisowymi.

reklama
reklama
reklama

Dodatkowo biorąc pod uwagę bardzo dobry stan dróg w Austrii, mamy ogromne szanse na znalezienie auta swoich marzeń.

Zakup auta w Austrii – jakie papiery?
Zakupionego auta w Austrii nie będzie można zarejestrować w Polsce bez poniższych dokumentów:
• umowa kupna-sprzedaży,
• Zullasungsbescheinigung Teil I – odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego zawierający podstawowe dane o pojeździe oraz właścicielu,
• Zullasungbescheinigung Teil II – odpowiednik polskiej karty pojazdu (dokument przechowuje się w domu, służy do nanoszenia ewentualnych zmian),
• Typenschein – wyciąg ze świadectwa homologacji.

W razie potrzeby wrócenia zakupionym autem potrzebne są zielone tablice - Überstellungskennzeichen ważne od 3 do 21 dni od daty zakupu samochodu. Są wydawane wyłącznie na pojazdy z ważnym przeglądem technicznym. Koniecznym dokumentem będzie w tym wypadku Gutachten – ostatnie badanie techniczne.

Podsumowanie
Podsumowując, aby zarejestrować auto sprowadzone z Austrii, potrzebny jest komplet dokumentów. Uwaga muszą być one przetłumaczone. Niezbędne załączniki to: potwierdzenie aktualnych badań technicznych wykonanych w Polsce, umowa kupna-sprzedaży, austriacki dowód rejestracyjny, potwierdzenie opłat rejestracyjnych, potwierdzenie opłaty akcyzy. W dniu złożenia wniosku o rejestrację auta wydawane są tablice rejestracyjne wraz z czasowym pozwoleniem. Konieczne jest wówczas wykupienie ubezpieczenia OC. Właściwy dowód rejestracyjny otrzymuje się na następnej wizycie w wydziale komunikacji.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]