menu
reklama

Jaką pracę najczęściej można znaleźć w Niemczech w okresie wiosna – lato?


W okresie pracy sezonowej w Niemczech znajdziesz zatrudnienie w różnych branżach i zawodach. Najwięcej ofert dotyczy zbiorów, pracy na budowie, w gastronomii, a także na produkcji.

reklama
reklama
reklama

Nie brakuje również ofert pracy dla kierowców. Kiedy najlepiej szukać pracy sezonowej w Niemczech?

Początek roku- pierwsze oferty
W pierwszym kwartale roku pojawiają się już pierwsze oferty pracy sezonowej w Niemczech, ale jest ich jeszcze stosunkowo mało. Dlatego warto się nieco wstrzymać, bo można znaleźć bardziej atrakcyjną pracę w kwietniu, maju czy nawet czerwcu. Jeśli zamierzasz wyjechać w wakacje, to pracy najlepiej szukać maj- czerwiec. Oczywiście nie warto zwlekać z tym na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że nie ma w czym wybierać. Optymalnie najlepiej jest szukać pracy na miesiąc, a maksymalnie dwa przed planowanym wyjazdem. To taki czas, gdy na spokojnie zdążysz wszystko załatwić i wyjechać bez pośpiechu i bez stresu.

Zbiory, budowlanka i gastronomia - największe zapotrzebowanie na pracowników
W Niemczech w okresie wiosny i lata najszybciej znajdziesz pracę przy zbiorach oraz w branży budowlanej. Jeśli chodzi o zbiory, to jest to praca w gospodarstwach rolnych przy zbiorach owoców bądź warzyw. Najczęściej okres zatrudnienia wynosi od 2-3 miesięcy. Pracodawcy nie mają tu szczególnych wymagań poza dobrą kondycją fizyczną i determinacją do pracy w różnych warunkach. W branży budowlanej natomiast poszukiwani są najczęściej doświadczeni fachowcy.

Inne oferty pracy sezonowej w Niemczech
Sporo ofert jest również z branży gastronomicznej oraz spożywczej, tu głównie produkcja i magazyn. Wiele ofert pracy sezonowej w Niemczech jest również dla kierowców oraz opiekunów osób starszych. W zależności od posiadanych kwalifikacji, doświadczenia zawodowego i wykształcenia, każdy znajdzie coś dla siebie, bo w sezonie pracy w Niemczech nie brakuje.

Oferty pracy sezonowej pojawiają się przez całą wiosnę i lato, jednak szukanie jej na ostatnią chwilę pociąga za sobą duży, niepotrzebny stres.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]