menu
reklama
reklama

Jak wynająć mieszkanie w Austrii?


Rekordowo niskie bezrobocie ani rosnące pensje nie zdołały zatrzymać emigracji zarobkowej z naszego kraju. Młodzi ludzie, po skończeniu szkoły, wciąż tłumnie wyjeżdżają za granicę w celu uzyskania większych przychodów niż te, na które mogliby liczyć, pozostając w kraju.

reklama
reklama

Liczba Polaków przebywająca w Niemczech, Anglii i Holandii liczona jest już w setkach tysięcy. Spora grupa naszych rodaków jako miejsce swojej pracy wybiera Austrię. Niektórzy z nich po kilku latach wracają do kraju, inni postanawiają osiedlić się tam na stałe. Niezależnie od tego, w czasie pobytu na terenie Austrii muszą gdzieś mieszkać.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby wynająć mieszkanie w Austrii?
Polacy przebywający na terenie Austrii traktowani są w tej kwestii na równi z obywatelami innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Bez przeszkód mogą oni podpisywać umowy najmu. Ustawa reguluje kwestie związane z wypowiedzeniem umowy najmu, zapisy w niej zawarte są zdecydowanie korzystniejsze dla najemcy.

Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Austrii?
Sposób poszukiwania mieszkania na wynajem w Austrii nie różni się od tego, z czym mamy do czynienia w naszym kraju. Właściciele wystawiają swoje oferty na portalach internetowych, w gazetach lub poprzez agencje nieruchomości. Aby znaleźć mieszkanie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę adres jednego z portali przeznaczonych do kojarzenia potencjalnych najemców z właścicielami mieszkań. Strony same dogadują się między sobą co do wysokości opłat oraz reguł obowiązujących w mieszkaniu. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to popisują umowę, w której zawarte są ustalone wcześniej zasady. Koszty wynajmu zależy w szczególności od umiejscowienia mieszkania, jego wielkości oraz standardu.

Jak widać, wynajęcie mieszkania w Austrii nie jest niczym skomplikowanym, jeżeli tylko wiemy, od czego zacząć.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]