menu
reklama

Jak otworzyć konto bankowe we Francji?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Emigracja zarobkowa jest w naszym kraju zjawiskiem znanym i powszechnym. Kolejne pokolenia wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków i bardziej komfortowego życia.

reklama
reklama
reklama

Dzieje się to nadal pomimo braku rąk do pracy i rekordowo niskiego bezrobocia w naszym kraju. Młodzi ludzie nie widza dla siebie przyszłości w Polsce i świeżo po ukończeniu szkoły decydują się na wyjazd. Część z nich wraca po kilku latach, inni zostają na stałe. Niezależnie od długości pobytu, aby pracować i funkcjonować za granicą, trzeba spełnić pewne warunki. Jedną z pierwszych czynności, jakie wykonują Polacy za granicą, jest założenie konta w lokalnym banku. Nie zawsze jest to proste i przyjemne. My przyjrzymy się, jak to wygląda w ojczyźnie Napoleona.

Jak otworzyć konto bankowe we Francji? Poradnik

Banki we Francji wymagają szeregu dokumentów przed założeniem konta. Wybierając się w tym celu, warto przygotować wcześniej dowód osobisty lub paszport, umowę najmu mieszkania, umowę o pracę i wystawiony na siebie rachunek.

Formalności związane z założeniem konta we Francji są podobne do tych, z jakimi spotykamy się w naszym kraju. Pracownik banku sprawdza poprawność złożonych przez nas dokumentów, a następnie wypełnia dokumenty oraz podaje nam do podpisu. Całość trwa maksymalnie kilkanaście minut i już mamy założone konto.

Jeśli chodzi o kartę debetową do konta, to nie przyjdzie ona na wskazany przez nas adres. Listonosz przyniesie jedynie list, w którym bank zaprosi nas po odbiór gotowej już karty.
Do konta otrzymuje się także książeczkę czekową. Płatność czekami we Francji jest dużo popularniejsza niż w Polsce. Można nimi płacić w większości lokali handlowych i usługowych, chociaż niektóre powoli wycofują się z tego sposobu zawierania transakcji. Bez problemu zapłaci się także kartą płatniczą.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]