menu
reklama
reklama

Jak otworzyć konto bankowe w Belgii?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Wiele osób, które wyjeżdżają do pracy w Belgii, często zostaje tam na dłużej albo na stałe. Dobre warunki płacowe i socjalny charakter tego państwa to główne atuty, które przyciągają tam naszych rodaków.

reklama
reklama

Decyzja o zamieszkaniu w Belgii wiąże się rzecz jasna z różnymi formalnościami, w tym z założeniem konta w belgijskim banku. Oczywiście można mieć konto w polskim banku, jednakże każda operacja będzie wtedy obarczona kosztami przewalutowania. Jeśli więc mamy długofalowe plany zawodowe czy rodzinne w tym kraju, warto założyć konto w belgijskim banku i tak operować swoimi pieniędzmi.

Formalności przy zakładaniu konta bankowego w Belgii
Żeby założyć konto bankowe w Belgii nie trzeba przechodzić żadnych skomplikowanych procedur. Wygląda to podobnie jak u nas i można to zrobić bez wizyty w banku czyli online. Zakładając konto bankowe w Belgii trzeba z góry określić do jakich celów będzie służyło, na użytek prywatny czy firmowy. Trzeba też koniecznie podać adres mailowy, który będzie służył do weryfikacji i późniejszego kontaktu z bankiem. Oprócz adresu mailowego, drugim warunkiem koniecznym jest posiadanie belgijskiej karty pobytu, która potwierdzi fakt, że zamieszkujemy na terenie tego kraju. Można ją zeskanować i przesłać na podany adres mailowy, nie trzeba pojawiać się w tym celu w oddziale banku. Taka wizyta jest konieczna jedynie w celu uzyskania zaświadczenia o posiadaniu konta.

Ciekawostką jest, że konto bankowe w Belgii może mieć już 10-letnie dziecko. Oczywiście założenie konta odbywa się w banku i przy obecności rodziców, ale pracownicy tak naprawdę rozmawiają z małym klientem. To takie niepisane zasady mające na celu wczesne wdrażanie dzieci w świat finansów. Mało tego, dziecko otrzymuje kartę, za pomocą której może płacić w sklepie czy wypłacać gotówkę z bankomatu w Belgii i poza jej granicami. Większość banków oferuje takie usługi dla dzieci zupełnie za darmo.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]