menu
reklama

Jak można spędzać czas wolny w Irlandii?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Piękny, zielony, ale jednocześnie dość deszczowy kraj – mowa oczywiście o Irlandii. Nie samą pracą człowiek żyje, więc dziś podpowiadamy, jak można spędzać czas wolny w Irlandii.

reklama
reklama
reklama

Jak można spędzać czas wolny w Irlandii? Przede wszystkim w gronie rodziny i przyjaciół!
Irlandczycy są bardzo gościnni i towarzyscy. Jeśli więc mieszkasz lub planujesz zamieszkać na Zielonej Wyspie, to najprawdopodobniej szybko zaczniesz spędzać wolny czas w gronie nowych znajomych – na przykład w pubach, gdzie można grać w bingo lub w szachy. Prawdopodobnie zaczniesz też pić więcej piwa – jest to chyba ulubiony trunek Irlandczyków, który towarzyszy wielu spotkaniom.

W czasie deszczu irlandzkie dzieci się nie nudzą!
Wbrew temu, co śpiewała Barbara Krafftówna, irlandzkie dzieci niekoniecznie muszą nudzić się, kiedy pada. Jako, że niesprzyjająca rozrywkom na świeżym powietrzu pogoda pojawia się w Irlandii często, liczba możliwości na spędzanie czasu w inny sposób jest naprawdę ogromna. Wówczas całe rodziny odwiedzają parki rozrywki, kręgielnie, pływalnie, itd.

A gdy pogoda dopisuje?
W Irlandii jest masa malowniczych terenów, które można i warto zwiedzać, zwłaszcza na południowym wschodzie, gdzie jest naprawdę ciepło i zielono. Łagodne wzgórza, magicznie wyglądające lasy, wspaniałe wybrzeża oraz ogrody (na przykład Woodstock Gardens) to atrakcje nie tylko na urlop, ale też po prostu na miły, rodzinny weekend.

Gratka dla sportowców
Irlandczycy uprawiają wiele sportów. Na Wyspie jest mnóstwo pól golfowych (część to obiekty o statusie mistrzowskim), stajni i kortów tenisowych. Popularne są także sporty wodne takie, jak: wędkarstwo, pływactwo, surfing i żeglarstwo.

Czy przekonaliśmy Cię, że w Irlandii nie sposób się nudzić? 

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]