menu
reklama

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania w Austrii?


Wyjeżdżając za granicę, nie wystarczy znaleźć pracę. Równie ważną kwestią jest mieszkanie i koszty jego wynajęcia.

reklama
reklama
reklama

Nie możesz w końcu wybrać takiego, które przerośnie cię finansowo. Aby pomóc w poszukiwaniach, dziś powiemy, ile zapłacimy za wynajem mieszkania w Austrii.

Kod pocztowy jako wskazówka
Nie zawsze mieszkania w centrum są najtańsze, ale nie musisz znać dobrze topografii miasta, aby znaleźć opcję, na którą będziesz mógł (mogła) sobie pozwolić. Adresy podane w ogłoszeniach dotyczących najmu na początku mają numer dzielnicy, którzy znajduje się też na tabliczkach z nazwami ulic. Dzięki temu możesz od razu zobaczyć, gdzie znajduje się ogłaszane mieszkanie. Ponadto gazeta „Der Standard” co roku publikuje średni koszt najmu w poszczególnych częściach miasta. Spore ułatwienie dla osoby zza granicy, prawda?

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania w Austrii – przykład Wiednia
Oczywiście, jak w każdym kraju ceny mieszkań różnią się od siebie w zależności od miasta. W mniejszych miejscowościach koszty, rzecz jasna, będą niższe niż w stolicy, ale przykład Wiednia posłuży nam do pokazania górnych granic.
Za kawalerkę w 7. dzielnicy zapłacisz miesięcznie 900-1300 euro. W 17. dzielnicy kwota ta spada do 250-400 euro. Jeżeli chodzi o pokoje jednoosobowe, w 15. dzielnicy czynsz wynosi zazwyczaj 200-350 euro, a w 20. dzielnicy: 150-200 euro.

Dodatkowe koszty
Jeśli chodzi o wynajem mieszkania w Austrii, kaucja nie jest obowiązkowa, ale wielu właścicieli wymaga jej wpłacenia. Może ona wynosić nawet kilkakrotność miesięcznego czynszu. Często pobierane są też dodatkowe opłaty za Internet oraz telewizję. Większość wynajmowanych mieszkań nie jest umeblowana, z czym też trzeba się liczyć. Ewentualne usługi agencji nieruchomości to również duże koszty, toteż na początku, zamiast tego, dobrze jest skorzystać z pomocy austriackiej Polonii.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]