menu
reklama
reklama

Ile można zarobić w Belgii na budowie?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Branża budowlana w Belgii to jedna z najbardziej otwartych na polskie ręce do pracy gałąź gospodarki.

reklama
reklama

Poszukiwani są zarówno pracownicy na stanowiska, które nie wymagają specjalistycznego wykształcenia i doświadczenia jak i fachowcy z określonym stażem pracy. Nie brakuje zarówno ofert pracy sezonowej na budowie jak i stałej. A zarobki w Belgii na budowie zależą od kilku czynników.

Stawka za godzinę
W wielu ogłoszeniach podane jest jakie są zarobki na budowie w Belgii jadąc do pracy sezonowej oraz stałej. Najczęściej podawana jest stawka godzinowa przy pracy tymczasowej, natomiast przy stałym zatrudnieniu spotkamy się z wynagrodzeniem tygodniowym bądź miesięcznym. Wypłata w pracy sezonowej często jest co tydzień. Najniższe stawki za godzinę pracy w Belgii na budowie to ok 10 euro.

Zarobki na różnych stanowiskach
Najmniej zarobią pomocnicy, osoby bez doświadczenia, młode, rozpoczynające dopiero pracę w branży budowlanej. Stawka godzinowa dla pomocników na budowie to ok 9 euro. Natomiast pracując na samodzielnym stanowisku jako murarz, tynkarz, posadzkach, malarz można otrzymać stawkę godzinową od 10 do 15 euro, najczęściej jest to w okolicach 11 euro. Nieco więcej zarabiają elektrycy i hydraulicy. Ich zarobki w Belgii na budowie w pracy sezonowej to od 13 do 15 euro. Podobne stawki godzinowe mają również operatorzy maszyn.

Ile można miesięcznie zarobić w Belgii na budowie?
Jest to od około 1600 euro do 2300 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki od 7000 zł do ok 10 tys zł. A doświadczeni fachowcy mogą zarobić jeszcze więcej. Ponadto, można liczyć na różnego rodzaju dodatki, np. dodatek na paliwo, bony żywnościowe, dodatki zmianowe, nadgodziny, a także zwrot kosztów dojazdu. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to może być zorganizowane i opłacone przez pracodawcę.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]