menu
reklama
reklama

Główne regiony pracy sezonowej w Austrii


W Austrii najszybciej zatrudnianie znajdą wszelkiego rodzaju specjaliści z ogromnym doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami oraz wykształceniem. Jednak nie wszyscy poszukujący zatrudnienia w Austrii mogą poszczycić się takimi kwalifikacjami.

reklama
reklama

Na szczęście ten kraj wykazuje ogromne zapotrzebowanie na siłę roboczą podczas sezonu.

Praca sezonowa jest doskonale płatna w porównaniu do polskiej pensji, głównie w zatrudnieniu w sektorze turystyki, produkcji oraz rolnictwa. Atrakcyjniejsza pogoda to impuls, który wpływa na nasilony ruch turystyczny, to pora corocznych zbiorów, a także okres zwiększonej produkcji. Z tego też powodu zapotrzebowanie na pracowników sezonowych wzrasta w okresie letnim.

A gdzie najłatwiej znaleźć pracę? Jakie są główne regiony pracy sezonowej w Austrii?

Jeżeli chodzi o produkcję oraz turystykę, to bez wątpienia prym wiedzie tutaj Wiedeń oraz jego okolice. To miasto może poszczycić się ogromnym potencjałem, na przestrzeni tej metropolii istnieje wiele zakładów produkcyjnych, a olbrzymia ilość turystów ma wpływ na powstawanie licznych hoteli oraz restauracji. Jeżeli więc szukasz zatrudnienia w usługach, to Wiedeń jest doskonałą propozycją. 

Regiony które oferują pracę sezonową w rolnictwie znajdują się w Dolnej Austrii oraz w Burgenlandzie. Na terenie Austrii rozwinięte jest warzywnictwo, sadownictwo, a także hodowla bydła. Praca sezonowa w Austrii w rolnictwie z pewnością będzie się wiązała z którąś z tych czynności i obowiązków.

Praca sezonowa w przemyśle oferuje zatrudnienie głównie w okolicach Wiednia, Górnej Austrii oraz Styrii. W Austrii dominują małe oraz średnie zakłady przemysłowe, raczej nie spotkamy tam gigantów, które oferują masowe zatrudnienie.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]