menu
reklama

Duże sklepy spożywcze w Niemczech


Zakupy u naszych zachodnich sąsiadów okazują się przyjemne z kilku powodów. Głównym aspektem jest ten ekonomiczny, ponieważ bardzo dużo artykułów w Niemczech można kupić w niższej cenie niż ta, którą mają polskie odpowiedniki.

reklama
reklama
reklama

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zakupy za Odrą. Poznajmy więc duże sklepy spożywcze w Niemczech, na które warto zwrócić uwagę.

Zakupy w Niemczech – supermarkety
Przebywając w Niemczech i chcąc robić tam zakupy, Polacy szczególnie upodobali sobie niemieckie supermarkety. Są to nie tylko duże sklepy spożywcze, ale też miejsca, w których kupimy: odzież, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego, elektronikę czy zabawki. W wyjątkowych cenach oraz najwyższej jakości możemy zakupić tutaj: pieczywo, świeże owoce i warzywa, kiełbasę, słodycze, nabiał, kawę, napoje alkoholowe, kawę, herbatę, a nawet żywność dla niemowląt.

Oto lista popularnie odwiedzanych supermarketów w Niemczech: Real, Kaiser's Tengelmann, Kaufland, Edeka, Rewe, Norma, Netto, Netto Marken-Discount, Penny, Lidl, Aldi Nord, Aldi Süd.

Niemieckie galerie handlowe
Jeśli chodzi o przyjemne robienie zakupów w niemieckich galeriach handlowych, to nie da się ukryć, że powodów do ich odwiedzania jest bardzo wiele. Korzystne ceny, setki sklepów pod jednym dachem, a do tego zarówno lokalne, jak i międzynarodowe produkty stanowią szczególny argument, aby wstąpić do którejś z galerii handlowych w Niemczech i zrobić w niej zakupy. Są one niezastąpionym miejscem, gdzie kupimy damską, męską i dziecięcą odzież, znajdziemy drogerie, sklepy z elektroniką, zabawkami czy artykułami gospodarstwa domowego.

W samym Berlinie mamy do czynienia z mnóstwem galerii handlowych, na które warto zwrócić uwagę: Hauptbahnhof, Ostbahnhof, LEP Landsberger Einkaufs-Passagen, Angerpark czy Rathaus-Center Pankow.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]