menu
reklama

Czy znajomość języka jest potrzebna jadąc do pracy do Portugalii?


Znajomość języka obcego, jednego z popularniejszych, to nie tylko praktyczna umiejętność ale także przydatna, gdy ktoś myśli o wyjeździe do pracy. Polacy coraz więcej i częściej podróżują za granicę na wakacje, w delegacje czy na krótkie wycieczki.

reklama
reklama
reklama

Dlatego bez względu na wiek, warto uczyć się języków obcych.

Jak w Portugalii wygląda sprawa z językiem?

Językiem urzędowym jest język portugalski i w tym języku mówią wszyscy mieszkańcy kraju. W północno-wschodniej części kraju używany i uznawany oficjalnie jest język mirandyjski, ale wiadomo, że nikt wyjeżdżając do pracy, nie będzie zaczynał nauki języka od dialektu. Sam portugalski nie jest językiem popularnym w Polsce, stąd najczęściej większość poszukuje pracy w Portugalii bez języka.

W jakich językach porozumiesz się w Portugalii?

Wydawać by się mogło, że jednym z najbliższych portugalskiemu, będzie hiszpański, głównie ze względu na sąsiedztwo obu państw. Jednak jak się okazuje, Portugalczycy niechętnie komunikują się po hiszpańsku, szczególnie jeśli ktoś nie mówi dobrze w tym języku. Zdecydowanie łatwiej porozumieć się z Portugalczykami po francusku oraz po angielsku.

W turystyce angielski wymagany?

Praca w Portugalii bez języka skierowana jest głównie do pracowników niewykwalifikowanych, gdzie pracownik nie musi komunikować się z turystami, przykładem jest sprzątanie, praca na kuchni, na magazynie w sklepie itp. W turystyce można znaleźć oferty pracy w Portugalii bez języka, ale zdecydowanie więcej jest dla osób, które mówią biegle bądź komunikatywnie w obcym języku. Nie jest najczęściej wymagany portugalski, a angielski, co zdecydowanie ułatwia znalezienie pracy w Portugalii.

Znajomość angielskiego, jeśli nie jest wymagana, to bardzo często jest mile widziana przez portugalskich pracodawców.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]