menu
reklama

Czas wolny w Norwegii, czyli co robić po pracy?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Dla Norwegów czas wolny to rzecz święta i tego powinniśmy się od nich uczyć, bez względu na to, czy będziemy żyć w kraju Wikingów czy w Polsce.

reklama
reklama
reklama

W Norwegii, Polacy mogą spędzać czas po pracy na wiele sposobów, ale to zależy od tego, w której części kraju mieszkasz, bo inne możliwości mają mieszkańcy małych miasteczek z dala od Oslo, a inne Ci, którzy mieszkają niedaleko stolicy.

Blisko natury
Norwegia to niezwykle piękny kraj pod względem przyrody i sami Norwegowie, bez względu na pogodę, lubią z niej czerpać. Mieszkając nawet w małej miejscowości, można znaleźć w pobliżu las czy park i korzystać ze świeżego powietrza. W lasach zarówno prywatnych jak i państwowych można zbierać jagody i grzyby, a nawet rozbić namiot i spędzić noc na świeżym powietrzu, co jest dobrym pomysłem na wolny weekend. Latem można wypożyczyć łódkę popływać czy łowić ryby- zdrowo, smacznie i tanio!

Safari i parki rozrywki
W Norwegii nie brakuje ciekawych miejsc, w których można spędzić czas z rodziną albo znajomymi z pracy. Parki rozrywki, safari, akwaria dostarczą pozytywnych emocji i doładują akumulatory na kolejny tydzień pracy.

Samotne wyjście do pubu nikogo w Norwegii nie dziwi
O ile w Polsce większość na imprezy chodzi z kimś, to w Norwegii ludzie na imprezach dopiero się poznają. Więc jeśli poszukujesz bratniej duszy, chcesz poznać nowych ludzi z różnych zakątków świata, to pora odwiedzić kluby i puby, które znajdują się w okolicy. Musisz też wiedzieć, że w Norwegii do klubów chodzą zarówno dwudziestolatkowie jak i pięćdziesięciolatkowie czy jeszcze starsi i nikogo to nie dziwi. A z racji tego, że naszych rodaków w Norwegii już trochę jest, można spotkać też polskie kluby.

Opcji spędzania czasu wolnego w Norwegii jest wiele, wystarczy rozejrzeć się w około i otworzyć na ludzi.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]