menu
reklama
reklama

Austria wciąż niedoceniana jako kraj emigracji zarobkowej


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Najczęściej kojarzy się z zimowym szaleństwem i wakacyjnym zwiedzaniem. Faktycznie, w Austrii nie brakuje pięknych miejsc, zabytkowych i urokliwych przystanków w trakcie podróży przez ten kraj.

reklama
reklama

Niestety wciąż nie jest doceniana jako cel wyjazdu za chlebem. A praca w Austrii w przemyśle, usługach czy budownictwie czeka.

Praca w przemyśle, nie tylko na produkcji

Austria to mały kraj, ale prężnie rozwijająca się gospodarka, niskie bezrobocie, dobre zarobki i wysoki standard życia. Ofert pracy w Austrii, w przemyśle szczególnie, nie brakuje. I są one skierowane zarówno do osób bez wyższego wykształcenia, znajomości języka i bez doświadczenia, jak i do specjalistów, inżynierów, fachowców (elektryków, operatorów maszyn, spawaczy). Pracę znajdą i kobiety, i mężczyźni. Wiele ofert dotyczy pracy stałej, a przed sezonem w ofertach pracy tymczasowej można przebierać.

Język niemiecki ułatwia zatrudnienie

Znajomość języka niemieckiego znacznie ułatwia znalezienie pracy bez konieczności korzystania z pośrednictwa agencji. Jeśli masz zaoszczędzone trochę gotówki, śmiało możesz ruszać do Austrii i szukać pracy na miejscu, zwłaszcza jeśli masz w rękach dobry fach. Znajomość języka nie tylko wpływa na znalezienie pracy bez pośrednictwa, ale na wysokość zarobków.

Ile można zarobić w pracy w przemyśle w Austrii?

Zarobki są zróżnicowane, zależą od wielu czynników. Głównym z nich jest branża, a także wykształcenie, umiejętności, znajomość języka, doświadczenie zawodowe, posiadanie prawa jazdy. Najmniej zarabiają osoby młode, bez doświadczenia i języka. Na produkcji można zarobić od około 1400 euro na miesiąc. Znacznie więcej zarabiają fachowcy, wypłaty zaczynają się od 2000 euro netto. Wielu pracodawców oferuje również trzynastkę i czternastkę, i opłacone zakwaterowanie.

Praca w Austrii w przemyśle, usługach czy handlu może być znacznie lepszą opcją niż praca w Niemczech czy Holandii.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]